O Długosiodle

Długosiodło N 52o 45’ 36” E 21o 35’ 50”
Centrum Puszczy Białej

Krajobraz kościół w DługosiodleDługosiodło to urocze miejsce i wspaniali Ludzie. 80km od Warszawy i fantastyczne połączenie. Okolica otoczona pięknymi lasami sosnowymi, wznoszącymi się na piaszczystym podłożu, co daje specyficzny, leczniczy mikroklimat.

Miejscowe łąki przecina malownicza rzeka Wymakracz,wpadająca do Narwi kilka kilometrów dalej, we wsi Ostrykół Dworski. Dlatego też Długosiodło jest osadą bardzo lubianą przez turystów (mówią o tym opinie z portalu Meteor), a zwłaszcza ludzi uwielbiających spędzanie czasu w bliskości z naturą.

Nasze bory sosnowe to w szczególności raj dla grzybiarzy. Prawdziwki, podgrzybki, borowiki, gąski, kanie, purchawki, kurki, rydze i opieńki, to główne zdobycze naszych lasów. Co roku we wrześniu w Długosiodle odbywają się Wielkie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Aktorów w Grzybobraniu.

Ale nie tylko! Miłośników dobrej zabawy zapraszamy również na inne imprezy: Rajdy 4x4, Powitanie Lata, Dni Długosiodła, Bieg Gwiaździsty oraz coroczne plenery malarskie, zawody jeździeckie West Point Cup (oj! Jest na co popatrzeć!) i zloty West Point Cupmotocyklowe. Szczegółowy kalendarz imprez znajdą Państwo tutaj.

Amatorów sportów zachęcamy do skorzystania z boiska do koszykówki, piłki nożnej, piłki plażowej, kortów tenisowych, a w okresie letnim z trzech odkrytych basenów (basen zwykły, basen z wodą morską, mały basen dla dzieci). Liczne ścieżki rowerowe i edukacyjne zachęcą Państwa do krajoznawczych spacerów i przejażdżek rowerowych.W każda środę targi wiejskie, gdzie można kupić masło, jaja, sery, warzywa, owoce, kwiaty itp.

Na dobry obiad zapraszamy do bary „U Maliny” a na piwo do Pub’u motocyklowego „Sokół 1000”.

Wielką chlubą naszej gminy jest też zabytkowy kościół parafialny zbudowany w latach 1908-1912, którego korzenie tak naprawdę sięgają do roku 1481 oraz posadzony w tym czasie przy kościele dąb Jan. Jest to najstarsze i najtęższe drzewo Puszczy Białej, mierzy 25 metrów, a w obwodzie ma około 650 cm. Dąb, jako pomnik przyrody jest objęty ochroną prawną. Więcej informacji na temat parafii i kościoła znajdziesz tutaj.

Na terenie Długosiodła znajdą Państwo również udogodnienia dzisiejszej cywilizacji: Poczta, Bank, Bankomat, Ośrodek Zdrowia, Apteka, Sklep 24h, sklep samoobsługowy oraz liczne punkty usługowe. ZAPRASZAMY!

© Your Company. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by AgeThemes